24h
KLIENDITUGI:
Saartelennuliinid: +372 58856336 (24/7)
Estairi piletikassa lennujaamas:
+372 6058887; +372 55603687

Täna allkirjastasid Hiiumaa ja Saaremaa maavanemad koos Transaviabaltika Eesti esindajaga riigihanke lepingu, mille tingimuste kohaselt taastub saartevaheline lennuühendus 20. juuni varahommikust.

Rene Must, Transaviabaltika Eesti volitatud esindaja ja lendude projekti juht märkis lepingu allkirjastamisel, et lennuühenduse taastumine suursaarte ja mandri vahel on kohe kindlasti tähistamist vääriv sündmus nii saarlastele kui hiidlastele ja kogu Eestile tervikuna. „Meie mõistes on tegemist kiire transporditeenuse võimaluse tagamisega eelkõige hiidlastele ja saarlastele, samuti külalistele. Saarte elanikud saavad hõlpsalt liikuda kodusaare ja mandri vahet, igapäevane tööelu saab tänu taastunud lennuühendusele uue hingamise ja samuti on mandrielanikel hõlbus külastada saartel suviseid suurüritusi tänu toimivale õhuliiklusele,“ märkis Must.

Küsimusele kas hanke võit oli ootuspärane vastas Transaviabaltika esindaja vaid, et tegemist oli erandliku hankemenetluse liigiga, mis on harvaesinev ja küsimusi tekitav. Musta sõnutsi ilmnes kogu protsessi vältel mitmeid ootamatusi: „Hankeprotsess oli küllaltki pingeline, jättis õhku mitmeid küsimusi ja kindlasti oli see emotsionaalne periood, kuid täna saame siiski rõõmustada - lennuühendus on taastatud ja Transaviabaltika pakub vaieldamatult hetkel saadaolevaist võimalustest kvaliteetseimat lennuühendust ja seda vastavalt hankes nõutud lennukitüüpidega,“ avas Rene Must hankeprotsessi tausta.

Transaviabaltika kasutab saarlaste ja hiidlaste lennutamisel põhilennukina 19-kohalist Jetstream-3200 tüüpi lennukit ja asenduslennukina on kasutusel samuti 19-kohaline LET L-410. „Lend liinil Tallinn-Kuressaare kestab 40 minutit ja lend suunal Tallinn-Kärdla 30 minutit, mis on piisavalt lühike, kuid omakorda pikk aeg, et jõuaks läbi lugeda endale meelepärase päevalehe,“ osutas Must lennu kestusele.

Nädalas lennatakse 12 korda Tallinn – Kuressaare – Tallinn liinil ja 12 korda Tallinn – Kärdla – Tallinn liinil. Käesolevaks aastaks on tellitud ka hulgaliselt lisalende. Täpsema ülevaate lendude väljumiste ja pileti hindade osas leiab saartevahelise lennuliini kodulehelt, samuti saab sama veebilehe vahendusel lennupileteid suursaartele ka soetada: www.saartelennuliinid.ee

Taastunud lennuühenduse esimene lend suunal Tallinn-Kärdla stardib 20. juuni hommikul kell 7.00 ja suunal Tallinn-Kuressaare sama päeva hommikul kell 8.35.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise just Leedu ettevõte Transaviabaltika. Leping pakkumise võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019.

Kuupäev: 
19/06/2016